We use cookies to make your browsing on this site more comfortable..
? 

News

Printed from https://www.actuaria.cz/news.html

This page is only available in Czech language.


 

JAS 2020 - informace z 16.9.

16.9.2020Obecné 
  

Vážení kolegové, posíláme poslední informace k organizaci online JASu. Dnes jste obdrželi 4 pozvánky na schůzku, vždy na každý den jednu na dopolední a odpolední sekci. Je možné se připojit jednak přes aplikaci MS Teams a jednak přes webové rozhraní. Z pohledu funkcionalit zajímavých pro posluchače by měly být obě varianty podobné. Prosíme po přihlášení vypněte svůj mikrofon a video. Pokud Vás bude zlobit zvuk, můžete se ke zvuku přihlásit přes telefon a Conference ID, které budou uvedené v pozvánce. V takovém případě si prosím ztlumte jak mikrofon telefonu, tak reproduktory počítače, pokud byste chtěli v průběhu přednášky klást otázky. Přihlašujte se, hlavně pokud budete přistupovat přes webové rozhraní, plným jménem a příjmením. Přihlašte se prosím pod vlastním jménem/účtem i v případě, že plánujete sledovat setkání s kolegy – seznam účastníků schůzky nám bude sloužit jako doplňkový zdroj informace o registrovaných. Budeme jej průběžně zálohovat. Seminář samotný: Zachováváme časový harmonogram přednášek z přílohy, coffee breaky a oběd necháváme na Vás. Jednotlivé přednášky nebudou nahrávány. V průběhu semináře bude možné pokládat otázky - ikonou „ruky“ v základním menu hovoru, případně lze položit otázku do chatu hovoru. Pokud by došlo v průběhu semináře k technickým problémům, budeme komunikovat buď přes Vámi uvedené kontaktní maily, případně přes Novinku umístěnou na stránkách www.actuaria.cz V průběhu semináře nás můžete kontaktovat nejlépe přes mail, v případě nutnosti telefonicky na tel. čísla uvedená v mailu. Telefon používejte prosím pouze výjimečně (a raději formou SMS). S pozdravem Zdenek Roubal, Vojtěch Bednárik, Zuzana Valentová

Cyklus IFRS 17 seminářů od Tools4F byl přeměněn na online verze

14.9.2020Celoživotní vzdělávání 
 

CYKLUS IFRS 17 SEMINÁŘŮ OD TOOLS4F BYL PŘEMĚNĚN NA ONLINE VERZE Tools4F: Vzhledem k aktuální situaci týkající se COVID-19 jsme se rozhodli tento cyklus již neodkládat, ale změnit celý cyklus IFRS 17 SEMINÁŘŮ na online verzi. Plánujeme začít již 30. září 2020 prvním seminářem a pokračovat v měsíční frekvenci. O konkrétních datech vás budeme průběžně informovat. Více informací naleznete zde .

JAS 2020 - přihlášení na online variantu - AKTUALIZOVÁNO 14.9.

13.9.2020Celoživotní vzdělávání 
  

Informace k online JASu: Program i časový harmonogram by měl zůstat shodný s původním obsahem. (14.9. doplněn do této novinky program) Prosím potvrďte Váš zájem o online variantu na následujícím odkaze: Potvrzení zájmu o online variantu Prosíme vyplňte formulář i v případě, že jste nám v uplynulých dnech dávali individuálně vědět, že se osobně nezúčastníte.   Pokud máte zájem o JAS online a ještě jste se neregistrovali (platí spíše pro Vaše kolegy), můžete tak učinit na tomto odkaze . Samozřejmě nemusíte řešit věci týkající se ubytování a jídla (i když jde pravděpodobně o povinné otázky) Zároveň prosím vyplňte i formulář výše s vyjádřením zájmu o online variantu. Předpokládaná cena je: • 2800 Kč základní • 300 Kč sleva za loňskou účast • 500 Kč sleva za členství v ČspA Test online proběhne v pondělí 15-15:30. Bude se pravděpodobně skládat ze dvou až tří schůzek, abychom se ujistili i o záložních variantách. Pozvánky pošleme v pondělí ráno. Prosím o spolupráci při připojení. Lze se pouze připojit a vyčkat bez další aktivity.  

Important JAS 2020 - COVID

10.9.2020Celoživotní vzdělávání 
 

Vážení kolegové, situaci kolem vývoje COVID sledujeme a snažíme se na ni reagovat. Současná vládní opatření nemají nyní zásadní dopad na plánovaný průběh semináře - s povinností roušek jsme počítali již dříve.  Do konce týdne bychom se měli rozhodnout, zda setkání uskutečníme prezenčně nebo online. I v případě zatímní preference prezenční varianty bychom měli být schopni pružně reagovat a při dalším zhoršení situace nebo významné změně podmínek přepnout do online varianty fakticky ze dne na den.  Pokud se změnily Vaše preference od poslední ankety rozesílané v srpnu, můžete nám dát vědět na kontaktní mail k JASu (jas.cspa na gmailu). Pomůžete nám tak v rozhodování o formě semináře. Zdenek Roubal

Zápis z jednání výboru 28.8.2020

8.9.2020Výbor 
  

This announcement can only be viewed by members of the Society. You can read it when you log in to your account.

 

Podzimní vzdělávací akce

7.9.2020Celoživotní vzdělávání 
  

Vážení kolegové,  Rádi bychom Vás informovali o plánovaných vzdělávacích akcích na následující měsíce. Doufáme, že se podaří uskutečnit jak akce plánované online, tak ty s osobní účastí. Seznam všech vzdělávacích akcí, které momentálně spadají do základní části CPD, naleznete na https://www.actuaria.cz/ostatni-vzdelavaci-akce.html .  1)     Jarní aktuárské setkání se letos uskuteční v podzimním termínu 17.-18.9. ve vzdělávacím středisku Floret v Průhonicích. Sledujeme aktuální hygienická opatření, abychom mohli zajistit jejich dodržování. Vzhledem k výjimečné situaci nabídneme účastníkům možnost odhlásit se na poslední chvíli bez stornopoplatků. Chceme jim takdát bezproblémovou možnost zohlednit zdravotní stav svůj, případně svého okolí. Věříme, že to podpoří hladký průběh akce. Pro případ zpřísnění omezení zkusíme zajistit i organizaci semináře vzdálenou formou. Nepočítáme ovšem se souběhem „osobní“ a „online“ varianty – na tu bychom přešli pouze v případě, že by osobní setkání nebylo možné uskutečnit. Detailní program nalezenete na https://www.actuaria.cz/news/1063/159/JAS-2020-program.html    2)     EAA upravilo svou nabídku vzdělávání a nabízí velké množství webinářů. Jejich přehled je v novince https://www.actuaria.cz/news/1060/159/NabidkaSeminaruEAA Více informací najdete přímo na stránkách https://actuarial-academy.com/ . O jejich zařazení do základní části dalšího vzdělávání můžete sami zažádat podle nových pravidel, lze to provést i zpětně. EAA zároveň pořádá online kurzy CERA. Modul CERA B porbíhá již tento týden od pondělí ( https://www.actuaria.cz/news/1061/159/CERA-kurz-B-i-zkou%C5%A1ka-online.html ) 10.-11. prosince následuje “přípravný” kurz na CERA vzdělávání CERA 0 - A Refresher Course in Financial Mathematics&Risk Measurement   3)      Tools4F připravilo i na základě pozitivního ohlasu na Slovensku sérii seminářů na téma IFRS 17. Cyklus měl původně začít již na jaře tohoto roku, ale byl odsunut na září 2020 – leden / únor 2021. Průběh celého cyklu bude následující: Přehled IFRS 17 – 30.9.2020 (Petr Sotona) Specifika životního pojištění – 21.10.2020 (Marcela Vítková, Klára Švejdová) Specifika neživotního pojištění, zajištění – listopad 2020 (Imrich Lozsi) Transition – prosinec 2020 (Marcela Vítková) Disclosures and accounting– leden / únor 2021 (Petr Sotona, Klára Švejdová) Základní popis obsahu jednotlivých seminářů naleznete v příloze. Podrobnější informace k jednotlivým seminářům jsou k dispozici na webových stránkách Tools4F http://www.tools4f.com/cyklus-IFRS17-seminaru.htm a na kontaktní adrese info@tools4f.com. Přihlašování probíhá přes uvedený email.