Aby byla práce s touto stránkou příjemnější, využíváme soubory cookies.
? 

Technické prvky nového webu

12.2.2018Petr Keblúšek

Printed from https://www.actuaria.cz/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01detailpage=sdeleni&cntnt01articleid=879&cntnt01returnid=159

Dovolte mi stručně popsat prvky nového webu České společnosti aktuárů.

Na titulní stránce jsou zobrazena nejnovější sdělení Společnosti, přičemž rozsah přístupu k informacím závisí na vašem členství, tedy zda jste člen Společnosti nebo registrovaný uživatel - nečlen. Sdělení můžete filtrovat kliknutím na ikonku filtru. Členové společnosti mají na stejném místě možnost zobrazit přehled všech diskusních vláken. Po rozkliknutí sdělení se zobrazí jeho detail spolu s případnými přílohami. Diskutovat můžete ve spodní části detailu sdělení, a to pouze tehdy, jste-li přihlášení. Sdělení mohou mít různou důležitost, speciální kategorii sdělení pak tvoří blog, v němž bychom rádi publikovali obsáhlejší texty. Sdělení mohou mít několik parametrů, např. mohou odkazovat na program celoživotního vzdělávání, obsahovat přílohu apod.

Na každé stránce se zobrazuje lišta pro rychlé sdílení v sociálních sítích nebo přes email a tisk aktuální stránky. Lištu najdete buď na konci obsahu nebo po levé straně webu (tuto lištu můžete sbalit kliknutím na šipku ve spodní části lišty).

V záhlaví najdete kromě menu (které je přilepené, aby vám bylo vždy k dispozici) také tlačítko pro přihlášení k členské sekci. Po zadání přihlašovacích údajů se pod tímto tlačítkem v sekci "Můj účet" zobrazí možnost úpravy osobních údajů a změny hesla a také přehled vašich členských příspěvků spolu s údaji pro platbu. Na stejném místě v sekci "Důležité dokumenty" najdete manuál pro novou grafickou identitu Společnosti, přihlášku do Společnosti nebo žádost o vydán osvědčení (v závislosti na typu vašeho členství). Administrátorům se dále zobrazí sekce "Administrace webu" s přístupem do redakčního systému. Pod tlačítkem "Přihlásit" (tedy nejste-li přihlášení do členské sekce) najdete možnost nové registrace nebo zaslání odkazu pro obnovu zapomenutého hesla. Fulltextové vyhledávání je přístupné v pravé horní části webu.

Ve spodní části webu jsou k dispozici kontaktní údaje Společnosti a odkazy na kontaktní formulář a profily Společnosti na sociálních sítích. Pro rychlý návrat nahoru slouží tlačítko "nahoru" v pravé dolní části obrazovky.

Na stránkách Orgánů Společnosti a Pracovních skupin se pod tlačítkem "Související sdělení" nachází výpis nejnovějších sdělení, která jsou spjatá s daným orgánem.

Pravidla pro získání osvědčení, formuláře a informace o placení příspěvků naleznete v sekci "Dokumenty Společnosti". Seznam přednášek aktuárského semináře najdete v odpovídající položce menu "Vzdělávání", aktuální i starší publikace a prezentace ze seminářů a aktuárských setkání najdete v menu "Publikace".


Pro fajnšmekry ;-)
  • web je postavený na open source redakčním systému CMS Made Simple, u nějž používáme mnoho modulů, ať již volně dostupných a přizpůsobených na míru potřebám Společnosti nebo vlastnoručně vyvinutých
  • web ve velkém množství využívá výhod HTML 5
  • pro grafiku využíváme technologii Bootstrap postavenou na kaskádových stylech (CSS) a JavaScript, kterých využíváme ve velké míře i nad rámec Bootstrapu
  • motor webu běží na hostingu se serverem Apache, který nabízí neomezený traffic pro web i emaily
  • skriptování na straně serveru je zajištěno PHP
  • data jsou uložena v databázi MySQL
  • původní web byl napsaný v ASP