Aby byla práce s touto stránkou příjemnější, využíváme soubory cookies.
? 

Role aktuára pod IFRS 17 dle AAE

Printed from https://www.actuaria.cz/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01detailpage=sdeleni&cntnt01articleid=1048&cntnt01returnid=30

 Toto sdělení není v českém jazyce.


Publikováno 19.5.2020 12:13
Autor: Petr Sotona
Kategorie: Obecné

Klíčová slova pro vyhledávání:

Přílohy:

Zpět

AAE představila svoji představu role aktuára v režimu IFRS 17. Dokument se zabývá touto rolí z pohledu pojišťovny i z pohledu auditní společnosti.

Pracovní skupina IFRS 17 pod AAE zkoumala úlohu pojistných matematiků při přípravě a kontrole IFRS 17 výsledků a dospěla k závěru, že pojistní matematici budou klíčovou funkcí. Proto by měla být definována statutární role pojistného matematika v rámci přípravy a kontroly IFRS 17 výsledků.

Přiložený materiál popisuje základní představu AAE o možném zachycení této role z pohledu přípravy i kontroly. AAE považuje implementaci této role za důležitou a strategickou a vyzývá jednotlivé členské asociace, aby vyjádřili svůj postoj k této iniciativě.

V případě významné podpory by se AAE aktivně zapojila do procesu schvalování IFRS 17 v EU, aby se pokusila prosadit definování statutární role aktuára pod IFRS 17. AAE žádá o zpětnou vazbu do 5.6.2020.